Navigation - Tempomat ACC - PDC - 8-fach bereift - Sitzheizungb - Audi virtual cockpit - Bluetooth -DAB+ - Spurverlassenswarnung
SOCARS Autocenter AG
Gurzelenstrasse 2
Bellach / SO
Tel: 032 510 24 29
Tel: 076 596 17 63
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'655 kg |
| Kerb weight | 1'330 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis ab 390.- |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 91'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 15'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.