*** Robuster Corolla 1800 4x4 *** Motor Getriebe i. O. *** Rostfrei *** 3x Schlüssel *** FRISCH AB MFK ***
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'765 kg |
| Kerb weight | 1'320 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1ta190 |
| Cubic capacity | 1'762 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 180'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.4 / 9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 213 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 28'950 |
| Price | CHF 5'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.