PREZZO A NUOVO: CHF 55'792 / VANTAGGIO DI PREZZO: CHF 8'592
Mercedes-Benz Automobili SA, Lugano-Pazzallo | Merbag
Via Pian Scairolo 31
Pazzallo / TI
Tel: 091 201 39 99
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'600 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 015303046000 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 55'791 |
| Price | CHF 47'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.