Top Zustand Vollausstattung M Sport Frisch ab MFK Frisch ab Service Anhu00e4ngerkupplung 8-fach bereift CH-Fahrzeug
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 1'915 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BG904 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 138'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.3 / 7 / 8.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 80'100 |
| Price | CHF 26'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.