Frisch ab MFK Frisch ab Service Frisch Poliert und Gereinigt 8-Fach Bereift Top Konditionen bei Leasing + Finanzierung
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'452 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'496 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km Auf Wunsch 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 / 5.2 / 4.8 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 48'800 |
| Price | CHF 26'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.