CH Fahrzeug *
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'373 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1va480 |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 56'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 80 kW / 109 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.2 / 4.2 / 4.9 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 7'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.