**Aktion Leasing ab 199.- Fr. mtl.**
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'898 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1XT168 |
| Cubic capacity | 1'956 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 107'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 6.1 / 6.6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 173 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 38'600 |
| Price | CHF 17'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.