TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / 8-FACH / COMFORTLINE / TEMPOMAT / KAMERA
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'830 kg |
| Kerb weight | 1'311 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1VE615 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 182'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 / 4.4 / 5 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 117 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 28'650 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.