Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern 22 / BE
Tel: 031 516 25 70
| Body style | Minivan |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 003067613010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 88'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.