*Veteranenfahrzeug,Klimaanlage,Lederinterieur (sehr gepflegt),Schiebedach,4x4 / 4MATIC,Servolenkung,ABS etc*
Albini Auto GmbH
Riedmattstrasse 8
Rümlang / ZH
Tel: 044 546 22 83
Tel: 076 436 76 98
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.1991 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'010 kg |
| Kerb weight | 1'560 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1M2116 |
| Car-Nr. | Oberhasli |
| Cubic capacity | 2'959 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 137'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 78'170 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.