Facelift Modell 2020, Magnetitschwarz mét. / Leder dunkelgrau, Burmester Sound-System, Night Paket, Panoramadach, Sportauspuffanlage
| Body style | Coupe |
| First registration date | 11.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'700 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 51'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 410 kW / 558 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.5 / 7.9 / 11.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 259 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 215'000 |
| Price | CHF 94'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.