CH-NEUWAGEN ZUM SPEZIALPREIS NEW MG ZS 1.5 HYBRID+ LUXURY MIT TOP-AUSSTATTUNG LEASING MÖGLICH 7 JAHRE GARANTIE SOFORT LIEFERBAR
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 3 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'495 kg |
| Trailer load braked | 500 kg |
| Type approval number | 1MN359 |
| Car-Nr. | L203805W |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 84 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | D |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.8 kWh |
| New price | CHF 26'640 |
| Price | CHF 24'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.