Beutler Auto AG
Bäraugrundstrasse 3a
Bärau b. Langnau / BE
Tel: 034 408 36 67
Tel: 079 354 57 19
| Body style | Van |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'746 kg |
| Type approval number | 1BW717 |
| Chassis Number (VIN) | WBA6W910305V56587 |
| Car-Nr. | FU49884 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Garantie bis Mai 2026 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 60'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 147 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2022 |
| Fuel consumption | 5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 48'570 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.