Garage des Alpes de Conthey SA et Clip Automobiles SA
Route Cantonale 32
Conthey / VS
Tel: 027 346 16 28
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 1'665 kg |
| Type approval number | 3OB938 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 293 km |
| Battery capacity | 50.0 kWh |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.