frisch ab MFK ab Service
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'585 kg |
| Kerb weight | 1'130 kg |
| Type approval number | 1SF727 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 177'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 / 4.4 / 5.1 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 117 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.