Super Zustand, gepflegt inkl. AHK
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'914 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VB540 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 100'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 160 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 24'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.