*Frisch ab MFK*Frisch ab Service*Neue Bremsen*usw.
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'135 kg |
| Kerb weight | 1'650 kg |
| Car-Nr. | 900 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 214'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 / 6.8 / 9.1 |
| CO2 emissions | 212 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 71'150 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.