Burmester, Standheizung, Hinterachslenkung etc. CH-Auto
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'160 kg |
| Type approval number | 1PF953 |
| Car-Nr. | 754572 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 48'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 349 kW / 475 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.9 / 12.2 / 13.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 303 g/km |
| Price | CHF 109'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.