Frisch Ab Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'240 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1HA283 |
| Cubic capacity | 1'339 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 156'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 61 kW / 83 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.9 / 5.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 26'600 |
| Price | CHF 4'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.