200 PS
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'565 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1sb957 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 315'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.1 / 6 / 7.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 184 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 41'300 |
| Price | CHF 2'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.