* ACC * Rückfahrkamera * Schiebetüre links und rechts * Sitzheizung * Apple Carp
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'415 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 3MR213 |
| Car-Nr. | 0257 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 5 Jahre / 100'000km auf das Fahrzeug 8 Jahre / 160'000km auf die Batterie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 186 km |
| Battery capacity | 51.5 kWh |
| New price | CHF 69'467 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.