Expertise du jour + Service + Garantie 12 mois. Leasing ou financement possible. Frisch Ab MFK + 12 Monate Garantie.
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'365 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1fc377 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 135'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.1 / 5.6 / 6.7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 157 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 23'200 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.