Expertise du jour + Service + Garantie 12 mois. Leasing ou financement possible. Frisch Ab MFK + 12 Monate Garantie.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'160 kg |
| Kerb weight | 1'685 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Type approval number | 1bd838 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 208'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2023 |
| Fuel consumption | 9 / 5.8 / 6.9 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 57'971 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.