**Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt**
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'336 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 233474667000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 3'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 174 kW / 236 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 105'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.