Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 1'755 kg |
| Kerb weight | 1'410 kg |
| Car-Nr. | 505819 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 368 kW / 500 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.9 / 12.2 / 13 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 294 g/km |
| Price | CHF 154'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.