Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'095 kg |
| Kerb weight | 1'750 kg |
| Car-Nr. | 765451 |
| Cubic capacity | 3'591 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 398 kW / 541 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 9.4 / 10.9 / 10.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 241 g/km |
| Price | CHF 249'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.