Première main en très bon état, Services gratuits, véhicule Suisse // Top Zustand, 1'Hand, Gratis-Service, CH-Fahrzeug
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 2'674 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | Démo GLP |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km services gratuits 10 ans ou 100'000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 138'181 |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.