Expertise du jour possible - Magnifique véhicule - Vente par un collaborateur / Schönes gepflegtes AutoEn cas de questions ou intérêt merci de contacter le 078 801 26 57
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Car-Nr. | VO SF |
| Cubic capacity | 4'691 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 23.8 / 10.7 / 15.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 360 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.