Exemple de prix avec remise, Services gratuits, véhicule Suisse // Preisbeispiel mit rabatt, Gratis Service
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'980 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 7921 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 99999 km Garantie MSI by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 310 kW / 421 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 116'000 |
| Price | CHF 94'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.