ab Platz
Autoverwertung Zimmermann GmbH
Industriestrasse 13
Reichenburg / SZ
Tel: 055 464 30 43
Tel: 079 691 34 53
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'850 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 3VF514 |
| Car-Nr. | 15310 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 142'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.9 |
| CO2 emissions | 313 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 58'384 |
| Price | CHF 19'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.