ab Platz
Autoverwertung Zimmermann GmbH
Industriestrasse 13
Reichenburg / SZ
Tel: 055 464 30 43
Tel: 079 691 34 53
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'035 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3ML316 |
| Car-Nr. | 14370 |
| Cubic capacity | 2'977 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 93'388 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.6 |
| CO2 emissions | 280 g/km |
| New price | CHF 42'394 |
| Price | CHF 7'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.