Premium Plus Paket, Anhängerkupplung, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'095 kg |
| Kerb weight | 2'765 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 317601598000 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 350 kW / 476 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 476 km |
| Battery capacity | 90.6 kWh |
| New price | CHF 164'195 |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.