CH-Fahrzeug GT-Line Paket Safety Vision und Navigation Pack
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'690 kg |
| Kerb weight | 1'367 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1PL436 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Peugeot Garantie: 3 Jahre oder 100'000km (ab 1. Inv.) |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 42'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 117 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 31'050 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.