Sehr gepflegtes CH Fahrzeug aus 1.Hand AHK 3500Kg. 8-fach bereift Frisch ab Service und MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MF314 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 179'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.8 / 6.3 / 6.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 85'845 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.