l'EXPORTATION ,VOR EXPORTPOUR
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 6 |
| Kerb weight | 2'200 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1fb731 |
| Cubic capacity | 2'287 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 198'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 109 kW / 148 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.1 / 6.8 / 8.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 5 g/km |
| Euro norm | euro-5-plus |
| New price | CHF 36'800 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.