Frisch ab MFK Frisch ab Service Frisch Poliert und Gereinigt 8-Fach Bereift Top Konditionen bei Leasing + Finanzierung
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'005 kg |
| Kerb weight | 1'615 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1XS407 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 150000 km Auf Wunsch 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 87'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4.4 / 4.7 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 49'290 |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.