Skoda Suisse/ Kessy/ Caméra/ Line Assist/ ACC/ Pack hiver/ Cockpit Virtuel Plus
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'364 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 229D20093104 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate Garantie véhicule neuf de 36 mois à compter de la 1ère immatriculation |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 151 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 35'450 |
| Price | CHF 29'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.