M+V Weibel GmbH
Zelglistrasse 45
Untersiggenthal / AG
Tel: 056 282 28 71
Tel: 079 333 25 80
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'525 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'994 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 194'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.4 / 7.4 / 9.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 236 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 39'200 |
| Price | CHF 7'337 |
Note: actual equipment may differ from that listed.