360° Kamera - Head-up - AIR BODY CONTROL Luftfederung - adaptiver Fernlichtassistent - Ambientebeleuchtung - Abstandsregel-Tempomat DISTRONIC PLUS - Sitzheizung und Sitzbelüftung - Akustiglas - Key-Less - DAB+ - Fahrassistenzpaket plus
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'520 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1MH496 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 118'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.7 / 5.2 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 31'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.