GARANTIE 12MOIS OU 20'000KM
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'367 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1MA252 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 83'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 243 kW / 331 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 243 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 105'050 |
| Price | CHF 38'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.