AHK 3500kg, 5 Jahre Gratisservice oder 100000km, Panorama-Glasdach Sky Lounge, BMW Head-Up Display, Sitzlüftung Heizung, Sitze: Massagefunktion vorn, Türen: Soft-Close-Automatik für Türen, usw.
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'995 kg |
| Kerb weight | 2'546 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 49'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 173'900 |
| Price | CHF 71'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.