*** ab MFK und Service *** Sitzheizung *** 8-fach Räder *** Klima *** Bluetooth ***
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'595 kg |
| Kerb weight | 1'240 kg |
| Type approval number | 1MN565 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 86'600 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.9 / 5.7 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.