FRISCH AB MFK & SERVICE*** CH FAHRZEUG AUS 1. HAND * SERVICE GEPFLEGT * 1 JAHR GARANTIE**8 FACH-BEREIFT
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 2'086 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MX140 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 161'550 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 24'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.