Einzigartiger Cupra Formentor VZ5 mit sehr vielen Extras, zögern Sie nicht mit der Kontaktaufnahme.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'736 kg |
| Type approval number | 1CL205 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km HERSTELLER-GARANTIEVERLÄNGERUNG FÜR 3. - 5. JAHR / MAX. 100'000KM |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 42'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 241 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 72'750 |
| Price | CHF 44'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.