Le véhicule roule bien, quelques travaux à faire pour l'expertise
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'665 kg |
| Kerb weight | 1'165 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1PB357 |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 150'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 84 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 / 3.4 / 3.8 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 26'750 |
| Price | CHF 5'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.