Gepflegtes Fahrzeug. Frisch ab MFK.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'190 kg |
| Kerb weight | 880 kg |
| Chassis Number (VIN) | VF3PNCFB488589437 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 122'335 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 50 kW / 68 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 5 / 3 / 4 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Price | CHF 2'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.