CH-Fahrzeug aus 1. Hand frisch ab MFK und Service , Winter & Sommerräder , Tempomat , 7 Plätzer , Anhängerkupplung 1300 kg ,etc
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'125 kg |
| Kerb weight | 1'580 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1TA479 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 249'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 108 kW / 147 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.9 / 5.7 / 7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 35'300 |
| Price | CHF 4'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.