1 Hand frisch ab MFK sehr gepflegtes Auto
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'130 kg |
| Kerb weight | 1'445 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1m2405 |
| Cubic capacity | 3'199 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 70'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 162 kW / 220 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 16.4 / 9.3 / 11.9 |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 68'257 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.