*CH-Fahrzeug*Anhängervorrichtung*Navi*Elektrische Sitzverstellung*Rückfahrkamera
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'380 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Car-Nr. | 794D20093515 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 137'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.3 / 6.5 / 8.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 100'460 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.