**Aktion Leasing ab 399.- Fr. mtl.**
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1AN322 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km AUDI Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 32'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 301 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 195 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 76'410 |
| Price | CHF 38'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.